Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

WhatsApp’ta yaygın olarak kullanılan o işlem artık yapılmayacak!

Popüler online mesajlaşma platformu WhatsApp’ta o işlem artık yapılmayacak. Yapmak isteyen kişilere ise uyarı alacak. WhatsApp yeni özelliği yeni güncellemeyle telefonlara gelecek. İşte sizlerle kullanıcı güvenliği için alınan o önlem…

Popüler online mesajlaşma platformu

Dünya genelinde yaygın olarak kullanılan, online mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, kullanıcı güvenliğini korumak adına ekran görüntüsü almayı yasaklıyor. ”Peki, ekran görüntüsü hangi durumlarda yasak olacak? Ekran görüntüsü alma işlemi ne zamandan uygulanacak?”

Ekran görüntüsü almak yasaklanacak!

ABD’li yazılım şirketi Meta’nın sahibi olduğu Whatsapp, ile ilgili yeni çalışmalar arasında WhatsApp kullanıcıların profil fotoğraflarının ekran görüntüsünü almasına engel olacak yeni bir özellik yer alıyor. Yapılan açıklamalardan elde edilen bilgilere göre yeni özelliğin ayarlar menüsünün gizlilik bölümünde yapılacağı bilgisi yer alıyor.

Whatsapp, kullanıcıların başkalarının profil fotoğraflarını kaydetmesine engel olmak adına yeni güncelleme ile ilgili bilgileri açıklamıştı. Bu güncelleme ile birlikte Ekran görüntüsü almanın doğrudan engellenmesi, Whatsapp’ın kullanıcı gizliliği ve rızası kavramını daha da güçlendirmesine fayda sağlayacak.

Whatsapp, kullanıcılarının fotoğraflarının dolandırıcılık, taklit ya da taciz amacıyla kullanılmasını engellemek adına gerçekleştirmiş olduğu yeni sürümü doğrultusunda, ekran görüntüsü almaya çalışan kişilere ekranın alt kısmında uygulama kısıtlamaları nedeniyle ekran görüntüsü alınamadığı uyarısı çıkacak.

Bu uygulama WhatsApp kullanıcılarının gizliliğini korumak adına önem teşkil etmektedir.