Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ak Parti Başyayla Teşkilatından Ramazan Mesajı

Ak Parti Başyayla İlçe Teşkilatı Ramazan ayı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Bu haberin fotoğrafı yok

Ak Parti Başyayla İlçe Teşkilatı Başkanı Ahmet İpek, Ak Parti Başyayla Kadın Kolları Başkanı Fadime Koraş, Ak Parti Başyayla Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Ali Okudan adıyla yayınlanan mesajlar şöyle:

 

Mübarek Ramazan ayının tüm yurtta olduğu gibi İlçemiz Başyayla'da da barış, sevgi, hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma içerisinde huzurlu bir şekilde geçeceğini umduklarını belirten İlçe Başkanı Ahmet İpek; “Manevi duyguların zirveye ulaştığı, birlik ve beraberliğin, dostluk ve dayanışmanın yaşandığı, kardeşlik ve muhabbet bağlarının kuvvetlendiği, cömertliğin, yardımseverliğin kalplerde yeşerdiği, insanın; paylaşma güzelliğinin tatbiki ile aç ve yoksulların halini daha iyi anlayarak daha çok yardım eli uzattığı Ramazan ayı, tüm İslam aleminde olduğu gibi yurdumuzda da bir paylaşma ve dayanışma vesilesi olarak başlamaktadır. Manevi ikliminin hazzını en güzel şekilde değerlendirmek, istiğfarda bulunmak için Ramazan ayının kıymetini bilmeli, ihtiyaç sahiplerlerini yapacağımız yardımlarla sevindirmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Başyaylalı hemşerilerimin Ramazan-ı Şerif’ini en içten dileklerimle tebrik ederken bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne ve akabinde Ramazan Bayramı’na da sağlık, birlik, beraberlik ve huzur içerisinde erişmemiz dileğiyle sevgi ve selamlarımı sunuyorum” dedi.

 

Ak Parti Başyayla İlçe Kadın Kolları Başkanı Fadime Koraş ise mesajında;

"On bir ayın sultanı olan Ramazan-ı Şerif, insanlığı karanlıklardan çıkarıp aydınlığa kavuşturan kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in nazil olduğu, böylece insanlık için yeni bir dönemin başladığı mübarek bir aydır.
Rahmet, mağfiret ve bereket mevsimi olan Ramazan, dinimizce taşıdığı önemin yanı sıra, sosyal hayatımızda da en önemli yardımlaşma ve dayanışmanın yaşandığı dönemdir.
Bu ay yoksulun, muhtacın durumunu anlamaya, varlığını bazen önemsemediğimiz değerlerin ne kadar önemli olduğunu ve bu kıymetlerden yoksun bulunan insanların durumunu daha da iyi kavramaya vesile olmaktadır.
Allah’ın rahmet ve mağfiret kapılarını sonuna dek açtığı bu günleri anlam ve önemine uygun olarak yaşadığımız ve yaşattığımız sürece yapılan dua, ibadet ve iyilikler Allah katında makbul olacaktır.
Nefsani arzulardan kaçındığımız, nefsi terbiye ettiğimiz bu ay, manevi açıdan ruh temizliği yaptığımız bir zaman dilimidir.
Oruç, ibadet ve sabır ayı Ramazanda verilen iftarlarla, yapılan paylaşımlarla zengin fakir kaynaşarak gönüller huzurla dolmakta, birlik ve beraberliğimiz en güzel noktaya ulaşmaktadır.
Manevi hayatımızın iyi yönde değiştiği ve geliştiği bu ayda kimsesizlere, fakirlere, yoksullara, komşulara yardımda bulunmak; onlara şefkat ve merhamet göstermek inancımızın gereğidir.
Okumuş olduğumuz Kur’an ile tuttuğumuz oruç ile kılmış olduğumuz teravihlerle kişiyi maddeten ve manen kemale ulaştıran bu ayın gönül aynalarımızı da parlatmasını umuyorum.
On bir ayın sultanı Ramazan ayının bu maneviyatı yüksek atmosferinin gelenek ve göreneklerimizi, fazilet ve hasletlerimizi koruyup daha güzel yaşama ve yaşatmaya vesile olacağına inanıyor, mübarek Ramazan ayının ilçemize, ülkemize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum." dedi.

 

Ak Parti Başyayla Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Ali Okudan'ın mesajında kullandığı ifadeler şöyle:

"Ramazanın diğer ay ve zamanlara oranla dini ve sosyal hayatımızda çok büyük önemi ve değeri bulunmaktadır. Mağfiret, rahmet ve günahlardan arınma olan Ramazan ayında, akrabalarımız, komşularımız, yakınlarımızla olan dargınlıklarımıza da son vermeliyiz. 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayında asıl önemli olan aç ve susuz kalmak değil, Allah'ın rızasını kazanmak uğruna açlığa ve susuzluğa razı olabilmektir. Böylesi bir sevgi bizi Hakk'a ve hakikate, insana ve insanlığa daha da yaklaştıracaktır.

Yoksul ve yoksun kardeşlerimizin yaralarını sarmak; zengin fakir, genç yaşlı demeden aynı sofraya oturmak, aynı saflarda durmak, birliğimizi ve dirliğimizi daha da anlamlı hale getirerek milletimizi daha da güçlendirecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan ayının tüm yurtta olduğu gibi ilçemiz Başyayla'da da birlik, beraberlik ve dayanışma içinde huzurlu ve hayırlı geçmesini diler, İslam dünyasının Ramazan ayını içtenlikle kutlar; sağlık, mutluluk ve huzur dileklerimle sevgi ve saygılar sunarım"