Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kaymakam Gür’den Kadınlar Günü mesajı

Başyayla Kaymakam V. Seda Gür, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bu haberin fotoğrafı yok

Kaymakam Seda Gür'ün mesajı şöyle: 

 

Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Kadınlar Günü” olarak ilan edilen 8 Mart, cinsiyete dayalı ayrımcılığın kabul edilemez olduğunun sembolü haline gelen çok özel bir gündür.

Geçmişimize baktığımızda kadim değerlerimiz, insanlığa örnek teşkil eden gelenek-göreneklerimiz ve toplumsal hayatımızla insanların doğuştan sahip olduğu renk, ırk, dil, inanç ve cinsiyet gibi farklılıklarını ayrıştırıcı değil bilakis birleştirici ve bütünleştirici birer zenginlik kaynağı olarak gören ve kadına verdiği değerle tüm medeniyetlere örnek olmuş bir milletin temsilcileri olduğumuzun bilincindeyiz.
Bu anlayışla hayatımızın temelinde yer alan  kadınlarımıza daima derin bir saygı duyuyor, kadınlarımızın, bilgi, birikim ve emekleri ile sosyal, ekonomik, siyasal ve kültürel hayatın, içerisinde herhangi bir ayrıma maruz kalmadan etkin bir şekilde yer almasını ülkemizin kalkınması ve gelişmesini için en önemli etkendir. Ülkemizin ve Dünyanın günümüzde yaşanan salgın, savaş ve ekonomik zorluklarda en çok etkilenen kesimlerin başında çocukların ve kadınların olduğunu biliyoruz.

Bu duygularla, Başta şehit kadınlarımız ve bütün şehitlerimizi saygıyla anıyor, sevgi dolu yürekleri ve eşsiz fedakarlıkları ile yaşamımızı güzelleştiren, daha da anlamlı hale getiren tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü  kutluyorum.