Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mustafa Barçın İmam Hatip Ortaokulu Açıldı

Karaman’ın Sarıveliler ilçesinde Mustafa Barçın İmam Hatip Ortaokulu açıldı.

Bu haberin fotoğrafı yok

Açılış törenine Valimiz Sn Süleyman KAHRAMAN, Karaman Milletvekili  Mevlüt AKGÜN, İl Emniyet Müdürü Lütfü SÖNMEZ, İlçe Kaymakamımız Sn. Eyyüp ÖZDEMİR, Ermenek Kaymakamı Hüseyin SAYIN, Sarıveliler Belediye Başkanı Hayri SAMUR, Ermenek Belediye Başkanı Necati AKPINAR, İl Milli Eğitim Müdürü Bekir AKSOY,  İl Müftüsü Nuri DEĞİRMENCİ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet BALKAYA, daire amirleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninde ilk olarak okula ismi verilen ve Sarıveliler’deki eğitim için büyük hizmetler vermiş ve İmam Hatip Ortaokuluna ismi verilen Mustafa BARCIN’ın oğlu Mehdi BARCIN bir konuşma yaptı. İmam Hatip Ortaokuluna babasının İsminin verilmesinden dolayı memnuniyetini dile getiren Mehdi BARCIN; “Okulumuza babamın isminin verilmesinden dolayı çok mutluyum, bu okulun yapılmasında ve İlçemize kazandırılmasında başta Sayın Valimiz Sn Süleyman KAHRAMAN’a İlçe Kaymakamımız Sayın Eyyüp ÖZDEMİR’e ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Mehdi BARCIN’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen İlçemiz Kaymakamı Eyyüp ÖZDEMİR, Valimiz Sayın Süleyman KAHRAMAN ile çalışmanın bir ayrıcalık olduğunu dile getirerek, “Valimiz Sayın Süleyman KAHRAMAN’la çalışmak benim için bir ayrıcalıktı. Valimiz 7 gün 24 saat dertlerimizi dinlemekten hiç bıkmadı. Sizlerin huzurunda Valimiz Sayın Süleyman KAHRAMAN’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

İlçemiz Kaymakamı Eyyüp ÖZDEMİR konuşmasının ardından Valimiz Sayın Süleyman KAHRAMAN bir konuşma yaptı. Görev yaptığı 26 ay boyunca Karaman halkını çok sevdiğini belirtilen ve genç yaşlı zengin fakir demeden herkese ulaşmaya çalıştığını belirten Sayın Süleyman KAHRAMAN: “ Kapım Karaman halkına her zaman açıktı. Ben buradan ayrılıyorum. Ama şunu bilmenizi isterim ben her zaman Karaman Valisi olarak kalacağım. İstanbul ve Ankara’da da kapım her zaman size açık olacak” diye konuştu.
Protokol konuşmalarının ardından açılış törenine geçildi. Açılış kurdelesini hep birlikte kesen protokol üyeleri daha okulu gezerek İlçe Kaymakamı Sayın Eyyüp ÖZDEMİR bilgiler aldılar.
Program açılış töreninden sonra verilen iftar yemeğiyle sona erdi.