Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeni Mahalle Camii inşaatında sona gelindi, yardımlarınız bekleniyor

12 Nisan 2021 tarihinde inşaatına başlanan Yeni Mahalle Camiinde sona gelindi. Caminin masrafları için destek bekleniyor.

Bu haberin fotoğrafı yok

 

Başyayla İlçesi Yeni Mahalle’de yapımına 20221 yılının nisan ayında başlanan camii inşaatında sona gelindi. Cami inşaatıyla ilgili Başyayla Haber’e açıklamalarda bulunan Mehmet Aytekin, “Mahallemizin camisi oldukça küçüktü ve ihtiyaçlara cevap vermekte yetersiz kalıyordu. Bu sebeple Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneğimiz öncülüğünde yeni camii inşaatına başladık. Halkımız bu girişimimize destek verdi. Yer tahsisi olsun, inşaat işlerinde yardım olsun, maddi manevi destek olsun ellerinden geleni yaptılar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Cami inşaatında sonra geldiklerini belirten Aytekin, “Camimizin büyük bir kısmını tamamladık. Hizmet için artık geri sayıma geçtik. İnşallah 2023 yılı içerisinde açacağız. Mahallemizin önemli bir sorununu daha gidermiş olacağız.” dedi.

 

DESTEKLERİNİZ BEKLİYORUZ

Cami yapımının devamı için destek beklediklerini belirten Muhtar Mehmet Aytekin, “Mahalle sakinlerimizden, ilçemizden, gurbetçilerimizden destekler oldu. Artık sona geldik. Cami masraflarını karşılamak yine desteğe ihtiyacımız var. İnanıyorum ki her zaman olduğu gibi yine desteklerinizle bu sorunu da aşacağız. Emeği geçenlerden, bir tuğla dahi olsa yardım edenlerden Allah razı olsun.” ifadelerini kullandı.

 

CAMİ HAKKINDA

2021 yılının Nisan ayında inşaatına başlanan Yeni Mahalle Camii tahsis edilen 360 metre karelik alanın, 185 metre karesinin kaplıyor. 2023 yılı içerisinde vatandaşlara hizmet vermeye başlayacak olan caminin toplam maliyeti 1,2 milyon TL olacak.

 

YARDIMLARINIZ İÇİN

Ziraat Bankası Hesap No: TR12000100 2341 94981164 5001